BOYNER’DEN YENİ BİR İYİLİK HİKAYESİ: “ASKIDA İYİLİK”

‘İyiliğin modası geçmez’ diyerek yola çıkan Boyner, “İyiliğe Dönüştür” ve “Askıda İyilik” projeleriyle Türkiye’nin mağazacılıkta en büyük iyilik hareketine imza atıyor.

Tüm kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde hep daha iyiyi sunmaya, toplumsal değer yaratmaya odaklanan Boyner, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Boyner’in yeni sosyal sorumluluk projesi ‘Askıda İyilik’i; Lokman Hekim Sağlık Vakfı ile birlikte yürütüyor. Bu proje için Boyner, müşterilerine sembolik fiyatlarla ‘Yetişkin ve Çocuk’ iyilik paketleri hazırladı. Boyner ve YKM müşterileri, bu iyilik paketlerini satın almaları halinde, Lokman Hekim Sağlık Vakfı aracılığıyla bu paketlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına destek olacak.

Hazırlanan ‘İyilik Paketleri’ yetişkinler için alt ve üst parçalardan oluşan kombin; çocuklar içinse alt, üst parçaların yanı sıra çorap ve şapkayı da içeriyor. Kısa sürede oldukça ilgi gören projede sadece mağaza içinde yapılan duyurular ile 8.000 iyilik paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Küçük katkılarla büyük iyilikler yapmak mümkün!

Yetişkin İyilik Paket’leri 15 TL’den, Çocuk İyilik Paketleri ise 20 TL’den satışa sunularak ‘Askıda İyilik’e dönüşüyor. Boyner ve YKM müşterileri, kasada alışverişlerini tamamlarken bir iyilik de ihtiyaç sahipleri için yapma fırsatını yakalıyor. Boyner ve YKM müşterilerinin satın alarak bağışladığı bu kombinler Lokman Hekim Sağlık Vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Tüm Boyner ve YKM müşterileri bu iyilik hareketine katılabilecek. Ayrıca dilerlerse boyner.com.tr’den alışveriş yaparken de ‘İyilik paketlerini’ sepetlerine ekleyerek online alışverişte de ihtiyaç sahipleri için ‘askıya’ kıyafet bırakabilirler.

Boyner İyiliğe Dönüştürmeye de devam ediyor!

Geçtiğimiz yıl yine Boyner ve Lokman Hekim işbirliğiyle hayata geçirilen ‘İyiliğe Dönüştür’ projesi kapsamında tüm Boyner ve YKM mağazalarına yerleştirilen giysi kumbaralarıyla bugüne kadar toplanan yaklaşık 65 ton giysi iyiliğe dönüştü. Proje kapsamında toplanan giysilerden kullanıma uygun olanların büyük bölümü ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Kıyafetlerin bir bölümünün kermeslerde satılması ve kullanıma uygun olmayan 6,5 ton kıyafetin de hammaddeye geri dönüştürülmesiyle elde edilen gelirle de 38 tıp fakültesi öğrencisine 1 yıllık eğitim bursu sağlandı.

Benzer Yazılar..

  1. Sapsik anne diyor ki:

    Denk gelmemiştim .. Tekrar yapsalar keşke..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir