Couture Tasarımda Yaratıcı Yaklaşımlar Sergisi santralistanbul’da

Bu hafta sonu yapılacaklar arasına giren bir sergi etkinliği ile sizlerleyim 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin avangart bir yaklaşımla tasarladıkları kostümler, “Couture Tasarımda Yaratıcı Yaklaşımlar Sergisi”nde, 17 – 23 Nisan tarihleri arasında sergileniyor ve tüm moda severleri bekliyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin kreatif couture tasarımlarından oluşan “Couture Tasarımda Yaratıcı Yaklaşımlar Sergisi”, santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde açıldı. 40 adet ürünün sergilendiği tasarımlarda el işçiliği ön planda.

Kostümler, kullanılan şifon, organze, tül gibi malzemelerin yarı transparan olması sebebiyle ışığı farklı bir şekilde yansıtan, orijinal ve estetik bir anlatıma sahip. Doğal tonlardaki kumaşlar ve alternatif tasarım malzemeleri ile oluşturulan kostümlerin üretim sürecinde, yeni formlar ve siluetler oluşturuldu. Sergide geleneksel olanın dışına çıkılmasına, malzemelerin alışılagelmiş amaçlarından bağımsız kullanımına da vurgu yapılıyor. Kumaşların farklı dokuları, drapaj tekniği ile birleşiyor ve kimi zaman Antik Yunan dönemini, kimi zaman Ortaçağ’ı kimi zaman da zamansızlığı anlatan tasarımlar ortaya çıkıyor.

Benzer Yazılar..

  1. Neşeli Süs Evim diyor ki:

    Bloğuna bayıldım. Ne kadar farklı ve hoş paylaşımların var . Başarılarının devamını diliyorum Çiselcim ❤️

  2. Buket diyor ki:

    Senin yazıların nasıl naif insanı yormadan su gibi okunuyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir